HJT-HMN-BlueW.png

Motivačný list - žiadost o prácu bez diplomu

Chceli by ste poslať žiadosť o pozíciu a nemáte v tejto oblasti žiadny diplom. (Tento list si môžete upraviť poľa požiadaviek)

Cieľ motivačného listu

 

Kandidát, ktorý nemá diplom z hotelierstva, alebo gastronómie, ale ktorý pracuje v napr. slovenskom hoteli viac rokov, zasiela svoju kandidatúru rakúskej gastronomickej spoločnosti (hotel, reštaurácia, chata), v ktorej si chce zdokonaliť a rozšíriť svoje znalosti.

 

Motivačný list

 

Vážený pán, vážená pani


Chcel by som si nájsť prácu kuchára.
Baví ma práca s ľuďmi a mojím cieľom je rozšíriť moje znalosti v typickej rakúskej kuchyni.

Od roku 2016 pracujem v 4 * hviezdičkovom hoteli vo Vysokých Tatrách, kde som začínal ako úplný začiatočník a momentálne som stálym kuchárom.

Prijmite prosím môj životopis na akúkoľvek pozíciu, ktorá by bola pre mňa vhodná. Môžem byt k dispozícii na pohovor podľa vášho želania a teším sa na stretnutie s Vami. Ďakujem za Váš čas a pozornosť.

S pozdravom

James Bond

Poznámky

Paragraf1

Jednoduchá fráza so žiadosťou o prácu a predstavenie motivácie žiadateľa.

Paragraf2

Uvedenie zručností, ktoré  pravdepodobne budú zaujímať spoločnosť.

Paragraf3

Následný odsek pre náborového pracovníka, ktorý číta životopis, po ktorom nasleduje žiadosť o pohovor. Tento odsek sa končí poďakovaním

Zhrnutie


Uchádzač tvrdí, že je k dispozícii pre všetky funkcie, ktoré by zodpovedali jeho profilu. Žiadateľ používa v celom liste kľúčové slová patriace do zoznamu profesionálneho sveta v požadovanom obore. Bonusom je používanie jasných, krátkych a presných viet, ktoré dávajú pocit dynamiky a vôle.

Vladimír Stas

F&B Management

Hotel Jobs Tirol

Hotel & Mitarbeiter Netzwerk